Sklo! Hodí sa do vášho domu?

Sklo ako také, je dnes veľmi populárnym prvkom v domácnostiach. Jedným z takýchto trendov, sú aj sklenené zábradlia. Môžu byť vonku aj dnu, niektoré sú vyrobené len zo skla, iné zas kombinované s hliníkom alebo inými materiálmi. Možno sa i vám takéto zábradlia páčia, no neviete, č sa budú hodiť do vašej domácnosti. Ak si, z nasledujúcich otázok, odpoviete aspoň trikrát áno, tak môžete bežať do predajne a priniesť si sklenené zábradlie.Biela stena so šiestimi obrázkami v moderných rámoch.jpg

Máte zrekonštruované schodisko?
Staré a rozpadnuté schody, odpadávajúce kúsky betónu alebo ošarpaná omietka na stene pri schodisku, nie je úplne ideálny priestor na inštaláciu skleneného zábradlia. Počítajte s tým, že takýto prvok, celé schodisko zvýrazní. To znamená, že automaticky zvýrazní aj takéto nedokonalosti.

Sú vaše deti odrastené?
Sklenené zábradlie je na jednej strane, pri deťoch, veľmi praktické. Ak totiž siahnete po kúsku, ktorý má v sebe celé sklenené výplne, tak neexistuje žiadne riziko toho, že si dieťa v zábradlí zasekne hlavu alebo cez neho, nedajbože, prepadne. Na druhej strane je však trošku nebezpečné práve preto, že ide o sklo. Pri deťoch by ste museli sklo, navyše neustále leštiť.

Máte moderne zariadený interiér?
Sklo sa najviac hodí do priestorov, ktoré sú ladené, takpovediac, do moderna. Vhodné sú aj prírodné materiály, no kombinácia starého a nezrekonštruovaného domu a skleneného zábradlia, nemusí pôsobiť úplne najlepšie.

Máte dostatok financií?
Nebudeme si klamať, sklenené zábradlie nie je najlacnejšou záležitosťou. Konkrétnu cenu vám neprezradíme, pretože by to bolo na dlho. O nej rozhoduje hlavne veľkosť, typ skla, kotvenia a aj konštrukcia, v ktorej bude sklo upevnené. Ak teda nad takýmto riešením premýšľate, pripravte sa na pomerne vyššiu cenu.Drevený zrub s veľkými oknami a sklenenými dverami.jpg

Skončili ste s ostatnými prácami v dome?
Ak sa chystáte vo svojom dome realizovať ešte nejaké veľké rekonštrukčné práce, so skleneným zábradlím počkajte. Predstavte si napríklad také prenášanie nábytku z horného, na dolné poschodie. To by vaše zábradlie nemuselo prežiť.