Príliš tvrdá voda spôsobuje v domácnostiach mnohé problémy

Práčky, umývačky, rýchlo varné kanvice a veľa iných spotrebičov, kde sa používa voda, sa časom zanesú vodným kameňom, ktorý má na svedomí tvrdá voda. Na riešenie tohto problému však dnes už existujú viaceré možnosti, ktoré si s tým poradia, a to sú kvalitné zmäkčovače vody. O tom, či je vaša voda tvrdá, sa presvedčíte celkom jednoducho, testom na tvrdosť vody v domácom prostredí. Výsledok budete vedieť do 1 minúty a okrem tvrdosti otestujete aj 5 jej ďalších parametrov. Najväčšie problémy však bývajú s tvrdou vodou, ktorá za sebou zanecháva zmäkčovač vody do bytu vodný kameň, a ten skracuje životnosť aj výkon spotrebičov. Odstránenie tvrdosti však nie je žiadna veda, dnes na to existuje niekoľko spôsobov.

V zariadeniach sa ukladá vodný kameň

Na internetových stránkach sú v predaji mnohé druhy zmäkčovačov vody, napríklad prietokový, magnetický, katexový zmäkčovač vody, zmäkčovač vody pre rodinné domy alebo do bytu, do studne či pre bojlery. Elimináciou ukladania vodného kameňa v bežne používaných spotrebičoch dokážete ušetriť aj značnú sumu peňazí za spotrebovanú elektrickú energiu či výmenu pokazených spotrebičov za nové. V podstate je zmäkčovač plnoautomatické zariadenie, určené na úpravu tvrdej vody alebo na odstránenie vodného kameňa v studničnej alebo mestskej vode. Elektrické zmäkčovače pritom nepotrebujú údržbu, predajca vám však garantuje zákaznícky servis aj keď už uplynula záručná doba.

Využite možnosť rozboru vody

Na trhu sú pritom mnohé typy a kvalitné produkty s komponentmi, ktoré zaručia pozitívny výsledok, patria sem riadiace hlavy až po KATEX, vďaka ktorým bude automatická prevádzka zmäkčovača plynulá, bez nutnosti vášho zásahu. Spôsob odstránenia vodného kameňa treba voliť podľa toho, či bývate v byte alebo dome, máte studňu či podľa stupňa tvrdosti vody, na to však môžete využiť rady odborníkov a podľa toho si niektorý z nich aj nainštalovať. Výsledkom bude čistá voda bez vodného kameňa a dlhá životnosť vašich spotrebičov.