Nové OLED TV s funkciou Acoustic Surface

Je zaujímavé pozrieť sa, akými funkciami disponujú niektoré súčasné televízory. Nie, nevravíme iba o smart funkciách, aplikáciách, operačnom systéme či pripojení k internetu, ale takisto o dizajne a napríklad riešení zvuku. V tomto bode je vhodné spomenúť OLED TV, ktoré neprodukujú ozvučenie z reproduktorov, ale priamo z obrazovky.Interiér, plazmový televízor.jpg

  • Tento odvážny kúsok je zároveň vydareným efektom, ktorý diváka vtiahne ešte viac do deja a prehĺbi jeho zážitok zo sledovania. Zvuk sa nebude šíriť zo strán, ale priamo z obrazovky.

Väčšiu pozornosť a rozpis si ale zrejme zaslúži tiež pojem OLED. Pre túto technológiu je typické podsvietenie obrazovky, ktoré však nemá formu celku, respektíve panelu, ale úlohu tu zohráva každý jednotlivý bod obrazovky. Výsledkom je skutočne detailné vykreslenie každého jedného pixelu.
Teraz sa zamerajme na spomenuté riešenie zvuku. Existujú modely disponujúce technológiou Acoustic Surface, ktorá je vlastne zodpovedná za to, že TV dokáže vydávať ozvučenie priamo z obrazovky. Podrobnejšie sú charakteristikou tejto technológie dve kontrolky alebo skrátka body umiestnené priamo za obrazovkou. Tieto dokážu funkčným spôsobom prepojiť obraz spolu so zvukom.Vtáky sedia na drôtoch, noty.jpg

  • Výsledkom je schopnosť diváka precítenejšie vnímať zvukové efekty spolu s tým, čo práve vidí na displeji. Ide o dokonalú súhru základných vnemov pri sledovaní ozvučeného videa, respektíve filmu, seriálu apod.

Nemusí ísť len o filmy alebo vaše obľúbené seriály, ale kvalitný zážitok vás čaká napríklad aj pri sledovaní hudobných koncertov alebo hudobných klipov. Opäť budete schopní precítiť vystúpenie takmer do podoby, akoby ste boli na danom mieste, čiže priamo na koncerte alebo na konkrétnom hudobnom vystúpení.
Súčasné televízory sa ale okrem funkcií zameriavajú tiež na estetický dizajn, predsa ide zároveň o viditeľný interiérový prvok. A aj v tomto ohľade opisované OLED TV s funkciou Acoustic Surface ulahodia dnešným požiadavkám.