Mladá generácia uprednostňuje online konverzáciu pred osobným stretnutím!

Niet divu, že internet z nás spravil samotárov. Nakupujeme si online, pozeráme seriály online, dokonca i komunikujeme online. Radšej, než aby sme vybehli von za kamarátmi, si sadneme pred počítač a napíšeme im. Prečo je tomu tak?
Nechceme tvrdiť, že za to môže doba. Ľudia si sami zvolia, akým životom sa chcú uberať. Nes na ulici vidíme mladých ľudí, ktorí sedia vedľa seba, no nerozprávajú sa. V kaviarňach vidíme mladé páry, ktoré pozerajú do mobilov, maximálne prehodia dve-tri slová a tam komunikácia hasne. Všetci sú zahľadení do displejov, píšu si s inými ľuďmi namiesto toho, aby sa porozprávali so svojím partnerom či kamarátom priamo na mieste. 

iphone.jpg

Takáto neosobná konverzácia skrátka dominuje nad reálnym stretnutím. Málokedy vidíme, aby sa dvaja živo rozprávali nad pohárom čaju či šálkou kávy. Možno staršia generácia. Podľa prieskumu až 68% mladých ľudí uprednostňuje chatovanie na internete pred osobným stretnutím. Je to smutné, ale je to tak.
Dôvody sú všelijaké. Na internete sme viac sami sebou, viac hovoríme o svojich pocitoch a túžbach, nebojíme sa komunikovať. Máme pocit, že nás delí stena a tak nám nič nehrozí. Niektorí sa hráme na bezchybných a prezentujeme sa len v tom najlepšom svetle. Kdežto v reálnom svete vidno našu mimiku, pohyby, nemáme toľko času premyslieť si, čo práve odpovieme. Ak klameme, vidno to. Ak je nám do plaču, tiež to vidno. Za počítačom sa to však dá všetko skryť. A ďalším dôvodom je lenivosť a pohodlnosť. Už sa nám nechce chodiť von, keď sa môžeme porozprávať i z pohodlia nášho domova.

snapchat.jpg

Myslíte si však, že je to správne? Každý nech si spraví názor, aký chce. Za nás ale môžeme povedať, že lepšie je sa stretnúť s našimi blízkymi osobne a spolu sa zasmiať na všeličom, ako sa uskromniť a uspokojiť len s virtuálnym smajlíkom, ktorý nikdy nevynahradí pravý kamarátsky úsmev.