Platený webhosting? Verte že sa oplatí

Webhosting, teda miesto na serveri, ktorý je neustále online, takže obsah webu môže byť nepretržite k dispozícii, môžete mať zadarmo. Po tejto možnosti siaha množstvo ľudí v presvedčení, že takto ušetria. Realita však môže byť úplne iná. Za webhosting síce nezaplatíte nič, no na druhej strane váš web nebude fungovať na sto percent a navyše budete mať i veľmi obmedzené možnosti. Preto by ste mali určite pouvažovať nad malou finančnou investíciou.Šablóna webovej stránky.png

Platený, alebo taktiež komerčný webhosting Seolight vám v prvom rade ponúka omnoho viac virtuálneho priestoru, možností a taktiež je spoľahlivejší. Ak hovoríme o investícii, tak nejde o žiadne závratné sumy. Mesačne váš prevádzkovanie webu vyjde naozaj na pár eur. Ročne tieto náklady väčšinou neprekročia viac ako sto eur.

Výhody plateného webhostingu

  • Máte istotu, že váš web bude prístupný a funkčný dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni.
  • Široká ponuka služieb, ktoré môžete pri tvorbe webu využívať neobmedzene.
  • V porovnaní s freehostingom máte k dispozícii omnoho viac priestoru, hovoríme o niekoľkých GB.
  • Za poplatok k dispozícii dostanete aj mailové služby.
  • Možnosť využívať doménu druhej úrovne, a to v mnohých prípadoch úplne zadarmo.
  • Ak si za tieto služby budete ochotní zaplatiť, máte istotu, že vaša stránka bude zálohovaná. Túto možnosť určite oceníte ak sa niečo takpovediac pokazí. V preklade neprídete o všetko, čo ste na webe mali.

Človek, ktorý v rukách drží mobilný telefón.jpg
Doména presne tak, ako ju chcete vy

Doména je konkrétny názov vášho webu. Doména druhej úrovne znamená to, že po www bude nasledovať bodka a iba vami zvolený názov, za ktorým príde opäť len bodka a koncovka sk, com a tak ďalej. Pri weboch, za ktoré neplatíte nič, máte možnosť využívať iba doménu tretej úrovne. Tá vyzerá tak, že za www, bodkou a vašim názvom, bude napísaný aj názov konkrétnej stránky, ktorá vám ponúka nespoplatnený webhosting.