Súčasné požiadavky a preferované vlastnosti dnešných zábradlí na schody

Súčasná architektúra sa viditeľne mení a z estetického hľadiska posúva vpred. Dôvodom jej smerovania sú požiadavky súčasných zákazníkov, ktorí už nepožadujú len funkčnosť, ale takisto ohľad na trendový dizajn a celkové elegantné prevedenie. Takisto z pohľadu ceny je moderný dizajn relatívne podstatným faktorom.
Tento moderný vplyv neobchádza ani také bežné prvky, akými sú schodiská a ich zábradlia. Dôkazom štýlu, ktorí viacerí z nás požadujú a koľko sme ochotní za tieto požiadavky zaplatiť je sklenené zábradlie cena LMmont.sk.

Schodisko, sklenené zábradlie

  • Ale nachvíľu spomaľme a spomeňme fakt, že pomerne rastúcou požiadavkou sú dokonca schodiská bez zábradlí.

Na jednej strane je potrebné dokázať uznať túto originalitu a z vizuálneho hľadiska efekt skutočne nepôsobí zle, skôr naopak. Ide o štýlovú voľbu, no nie pre každého a z hľadiska bezpečnosti je obhájiť takéto prevedenie takmer nemožné, najmä ak sa po interiéri šantia malé deti. Osobne mi takáto predstava príde ako zlý sen.
Faktom na druhej strane zostáva, že dnešná architektúra ako aj dnešní zákazníci považujú pevné, mohutné a betónové konštrukcie za niečo, čo zostalo v minulom storočí. Hľadáme istú dávku elegancie, odvzdušnenosti a voľnosti.

  • A zdá sa, že aj v tomto prípade existujú kompromisy a zlatá stredná cesta.

Vyššie som načrtol z pohľadu popularity stúpajúcu možnosť, a to prevedenie zábradlí zo skla. Práve tento materiál, akým je sklo totiž dokáže poskytnúť požadovanú ľahkosť, vzdušnosť a už na prvý pohľad veľmi estetickú stránku, ktorú hádam ani nie je nutné pripomenúť. Schodisko pritom bude disponovať spoľahlivým zábradlím, ale tiež moderným dizajnom a súčasnými požiadavkami. Môžeme teda zároveň vravieť o trendovom riešení.

interiér, drevená podlaha, žena stojí pri okne, schodisko bez zábradlia

  • Sklo však okrem týchto vlastností poskytuje svoje známe špecifiká ako optické zväčšovanie priestoru či schopnosť prirodzene prepúšťať svetlo.