Máte nachystanú klimatizáciu?

Kto využíva klimatizáciu? Donedávna sme sa s nimi stretávali v obchodných centrách a napríklad v banke. A určite to bol príjemný pocit. Dnes je však už situácia trochu iná. Nie, že by klimatizacie bratislava prestali byť IN, ale presne naopak! Sú populárnejšie a v stále častejších prípadoch sa už s nimi konečne stretávame aj v domácich interiéroch.

Pretože trh ponúka tiež klimatizáciu do domu a bytu, v ponuke sa stretneme aj s modernými klimatizáciami s filtrami, ktoré sa okrem nastavenia sympatickej teploty v interiéri starajú aj o prečisťovanie a filtrovanie vzduchu. Z prostredia sa efektívne eliminujú alergény a pachy.

Klimatizácia, ovládač

Vedeli ste, že modernú klímu môžete využívať celoročne? Pretože tie novšie typy majú prepínateľné režimy na chladenie a vykurovanie. Čiže tak, ako cez letné teploty oceníme chladenie, počas zimy sebe a svojim priestorom poskytneme útulné vykurovanie. Nehovoriac o tom, že novodobé klímy majú takisto automatickú funkciu na udržiavanie prednastavenej teploty v miestnosti. Nastaví sa požadovaná teplota a automatický režim sa jej bude prispôsobovať.

Napriek tomu si ale s klimatizáciami spájame hlavne prechod z jari na leto pri náhlom zvýšení teplôt. Cez leto má teplota tendenciu stúpať a niekedy je to na nevydržanie. A moc nápomocné nám nie je ani otváranie oblokov, keďže vonku je teplota pomerne rovnako vysoká ako vnútri. Nie je zdroj, z ktorého by sa dalo nasať trochu ochladenia. Tým zdrojom je v takomto prípade len spoľahlivá klimatizácia.

Teplomer, obloha

Chráňte sa!

Teplota v interiéroch je cez leto niekedy vyššia, než aká zúri vonku. Steny nasajú teplo dnu a v uzavretých priestoroch je bez klímy na nevydržanie. Z tohto dôvodu sa kvalitná klimatizácia teší popularite hlavne počas blížiacich sa letných mesiacov a vysokých teplôt. Vysoké teploty spôsobujú únavu a dehydratáciu, je preto pre vaše pohodlie, ale aj zdravie dôležité vyzbrojiť sa týmto obľúbeným doplnkom do domácnosti.