Youtuberi sa rozhodli zalesniť celú planétu

Alebo ako sa dokáže online komunita zorganizovať pre dobrú vec
Každý má svoj vlastný názor na svet internetu, na influencerov, tvorcov videí, sociálne siete a všetkých osobnostiach ktoré k tomu patria. Nech si však už myslíte čokoľvek, nedá sa poprieť, že títo ľudia majú veľký vplyv a niekedy ho použijú na správnu vec, prospešnú pre všetkých. Jedným z týchto prípadov je známy youtuber Mr Beast, ktorý spopularizoval nový trend – rozhodol sa zastaviť
rýchli pád nášho životného prostredia a vysadiť neuveriteľných 20  miliónov stromov.lesný porast.jpg
Z obyčajnej výzvy záchrana planéty
Lepšie povedané, spojil sa s organizáciou Arbor Day Foundation, ktorá sa už roky zaoberá obnovou hôr a založil zbierku na dosiahnutie tohto úmyslu. Sám sa vo videu o toto šialené, no zároveň skvelé, predsavzatie pokúsil, spoločne so skupinkou priateľov a dobrovoľníkov, no za 2 dni sa im podarilo dostať „iba“ k číslu 1700. Preto otvorene poprosil svojich kolegov a fanúšikov o pomoc. Každý môže prispieť na stránke teamtrees.org. 1$ (cca 0,90€) = 1 stromček.
Čo však možno nečakal, bol obrovský pozitívny ohlas. Množstvo sa pridalo, propagovalo a podporilo túto činnosť. Jacksepticeye, Jaiden animations, TheOdd1sOut, PewDiePie… z veľkých biznismenov, ktorý išli do miliónových výšok, zasa Elon Musk a Tobi Lutke. Dokonca aj samotná Ukrajina si takéto niečo nenechala ujsť. Tento Tím stromov má doposiaľ vyše 15 mil. drevených členov.Youtube film.jpg
Ako sa vlastne bude sadiť?
Hoci sloganom tejto zbierky je niečo v duchu „Daruj dolár a zasaď strom!“, nie je to úplne také jednoduché. Fakt, že sa ich zasadí presne toľko, koľko sa vyzbiera peňazí, je samozrejme pravdivý a nemenný. No keď sa zamyslíte, je prakticky nemožné spoločne s pribúdajúcimi donáciami naraz aj vysádzať tisíce a tisíce drevín.
Organizátori preto prišli s pomerne logickým riešením. Keďže sa snažia dosiahnuť tento cieľ do konca roka 2019, a teda sa aj predpokladá, že sa to podarí, spoločnosť zatiaľ pripravuje sadenice, nástroje, ľudí a vybavuje všetky potrebné opatrenia, aby sa hneď začiatkom januára 2020 mohlo začať zalesňovať. Nadácia Arbor Day má tímy po celom svete, a tie sa postarajú o to, aby sa brezy, javore, duby a buky dostali do oblastí kde ich treba, a zdravo tam rástli.