Tipy na dovolenku v Chorvátsku

Chorvátsko je obľúbená destinácia mnohých Slovákov. Povedali by sme, že asi najobľúbenejšia. Mnohí z nás preto poznajú veľa zákutí tejto čarovnej krajiny, ale treba povedať, že vždy je ešte čo objavovať. Okrem známych miest ako sú párty ostrov Pag, krásna príroda na Krku, očarujúce Vodice, obľúbená Makarska riviéra, Plitvické jazerá je určite zaujímavé sa pozrieť aj za niečím novým.

Chorvátsko je vo všeobecnosti známe svojim pekným, priezračným morom. My vám poradíme, kam sa vybrať  za najkrajšími plážami.

plátž.jpg

 
1, Pláž Nin blízko Zadaru
Pláž Nin sa nachádza neďaleko známeho Zadaru. Výhodou tejto pláže je to, že je piesková, čo sa v tejto krajine vidí málokedy. Pláž má okolo 15 km a je skutočne vyhľadávaným miestom.
2, Grebišce – ostrov Hvar
Ostrov Hvar patrí k jedným z najkrajších ostrovov na Jadranskom pobreží, nachádza sa na juhu krajiny, v Dalmácii. Aj keď táto pláž nie je možno príliš známa, je veľmi pekná a určite stojí minimálne za výlet.
3, Uvala Dubovica
Opäť zostaneme na prekrásnom ostrove Hvar, kde sa nachádza viacero pláži a práve táto je skutočne jednou z najkrajších v celej krajine. Na svoje si prídu aj mladí, nakoľko je tu rušný nočný život. 
4, Proizd
Proiz nájdete na krásnom ostrove Korčula. Je to piesočnato-kamenná pláž, a čo je zaujímavosťou, je hlavne pre nudistov.

západ slunce.jpg

5, Ostrov Brač
Ostrov Brač sa nachádza neďaleko ostrova Hvar. Aj na tomto ostrove nájdete zaujímavé miesta, medzi nimi Lovrečina Bay. Výhodou je, že tu napriek tomu, že sa jedná o krásne miesto nenájdete veľa turistov, čiže sa nejedná o preplnenú turistickú atrakciu. Navyše je to skutočne pekné miesto s krásnou tyrkysovou vodou.
6, Stará Baška
Stará Baška sa nachádza v Kvarnerskom zálive, na najväčšom chorvátskom ostrove Krk. Pláž je síce kamienková, ale nie je preplnená turistami, čiže si tu určite oddýchnete.