Ako používať farby na zlepšenie zdravia

Premýšľali ste niekedy, prečo máte tendenciu vyberať ružovú tak často a potom sa zrazu čierna stane vašou novou ružovou? Alebo prečo sa cítite energický v obývačke jedného priateľa a letargický v inom? Alebo prečo by ste nikdy nekupovali honosné zelené auto? Niet pochýb o tom, že sme všetci do značnej miery ovplyvnení farbami.
V skutočnosti, farby môžu pomôcť pri liečení aj najzávažnejších ochorení vrátane rakoviny.

barvy

Čo je to farebná terapia?
Farebná terapia je doplnkovou, holistickou a neinvazívnou terapiou, pri ktorej sa ochorenia liečia farbou. Táto mocná terapia sa datuje tisíce rokov a nájdeme zmienky v starovekých textoch z Egypta, Číny a Indie. Hoci existuje niekoľko ľudí, ktorí podporujú hodnotu farebnej terapie, tvrdá veda s ňou ešte nie je presne stotožnená . Obhajcovia však tvrdia, že väčšina ľudí na liečbu kladne odpovedá.
Farebná terapia si kladie za cieľ, aby sa vaše čakry alebo energetické centrá dostali do rovnováhy pomocou farieb svetelného spektra, ktoré pomáhajú stimulovať vlastný proces hojenia vášho tela.
Ako môžem vybrať typ?
Typy relácií farebnej terapie na súčasnom trhu sú rovnako rozsiahle ako farby dúhy. V každom prípade vám na začiatku relácie farebný terapeut najprv poskytne farebnú analýzu. Po vysvetlení účinkov farieb sa vás potom opýta na aspekty vášho života, na ktorých sa tieto farby môžu zlepšiť.
V niektorých kúpeľoch/salónoch je farebná terapia kombinovaná s aromaterapiou, zatiaľ čo iní vás ponoria do prostredia, ktorému dominuje jedna farba. Na niektorých stretnutiach si môžete vychutnať masáž, zatiaľ čo rôzne farebné svetlá sa premietajú na vaše  telo, aby sa stimulovalo hojenie a dobré zdravie.

terapie

Aby to fungovalo
Štyri spôsoby, ako používať farebnú terapiu:
Pri cvičení:Vyberte si červenú farbu; noste červenú fľašu s vodou na zlepšenie vášho výkonu v posilňovni. Stručne povedané, vystavte sa čo najviac červenej.
Keď sa chcete cítiť sebaisto:Chystáte sa na pohovor pre vysnívanú prácu? Vyskúšajte zmes červenej a čiernej. Obe sú spájané s dôverou a robia z vás autoritatívne a sebavedomejšie.
Ak sa chcete cítiť energicky a šťastne:Zmiešajte v šatníku oranžovú a žltú. Nielenže sa budete cítiť veselo, ale zároveň plní energie.
Keď sa musíte sústrediť:Modrá, modrá a modrá! Nielen upokojuje, ale aj stimuluje kreativitu a podporuje sústredenosť.