Zázrak menom microblading

Veľa žien nemá skoro žiadne obočie kvôli nadmernému vytŕhaniu počas puberty, alebo je im to dané geneticky. Každodenné ranné dokresľovanie môže trvať aj niekoľko minút a výsledok je neistý. Veď to iste poznáte, jedno vyššie, druhé nižšie, jedno tmavšie, druhé bledšie atď., o tvare radšej nebudeme ani hovoriť. Navyše sa bojíme dotknúť tváre a potenie je pre nás nočnou morou. V lete slastné ponorenie hlavy počas kúpania nehrozí. Riešením je microblading t.j. vláskovanie, permanentné tetovanie obočia. Z vlastných skúseností môžeme povedať, že my dávame microbladingu veľké áno.

obočí

V prvom rade si musíte vybrať dobrý kozmetický salón a preveriť si zručnosti kozmetičky, či už u známych, alebo na internete. Keď takú nájdete, treba rátať s tým, že celý proces trvá cca. 2 hodiny, takže by ste si mali dohodnúť termín na deň kedy máte dostatok času a nebude v strese. Odporúčame ísť na tetovanie po práci, keďže prvé hodiny je obočie veľmi výrazné, okolie začervenané a môže aj mokvať.

Kozmetička vám pleť v okolí očí vyčistí a nanesie znecitlivejúci gél, ktorý nechá pôsobiť asi 20 minút. Vami požadovaný tvar obočia predkreslí a vy si tak vopred môžete skontrolovať ako bude po procedúre vyzerať. Následne začína hlavná časť tortúry kedy kozmetička pomocou špeciálneho pera aplikuje pigment pod povrch pokožky. Keďže vlastne kreslí malé vlásočky, tetovanie trvá zhruba hodinu. Nemusíte sa báť, budete cítiť len jemné štipkanie, ktoré sa dá vydržať.  Nezľaknite sa pri prvom pohľade do zrkadla. Približne týždeň je tetovanie veľmi výrazné, ale chrasty postupne opadajú a výsledok vyzerá prirodzene.

microbluiding

Prvé dni si musíte dávať pozor pri umývaní tváre a vlasov, aby ste predišli zaneseniu nečistôt do tetovania. Ak nie ste s výsledkom spokojné, po približne mesiaci sa môžete objednať na korekciu, ktorá je zahrnutá v cene. Samozrejme, že permanentné tetovanie nebudete mať navždy. Po prvom roku postupne dochádza k vyblednutiu. My sme museli zopakovať microblading po 20 mesiacoch a veľmi radi, keďže ten pocit z nádherne upraveného obočia stál za to. Iste vás zaujíma cena. Pohybuje sa od 100 do 150 € vrátane korekcie.