Ako si zúžiť nohavice

Iste sa už každej z vás stalo, že ste našli ideálne rifle alebo iné nohavice avšak vám nesedel celkom strih. Hoci je to risk, rozhodli ste sa že si ich svojpomocne zúžite. Prvým krokom je rozhodnúť sa, ako veľmi chceme nohavice vo výsledku úzke. Najlepšie je vziať si iné nohavice, ktoré nám sedia a merať podľa nich. Tento postup však má svoje nevýhody, ako napríklad toho že budú nohavice na konci krivé. Musíme taktiež dávať pozor na to, aby sme upravovali ten viditeľný šev. Pretože ako každá žena vie, nohavice majú zvyčajne dva švy a to jeden viditeľný a druhý skrytý. Samozrejme nebudeme upravovať ten skrytý a tak sa radšej pustíme do toho viac viditeľného.

kytky

1V prvom kroku nohavice obrátime naruby. Stranu, ktorú chceme zúžiť zrovnáme čo najlepšie podľa švu, z toho dôvodu aby nám švy nadväzovali na seba. Podľa druhých nohavíc umiestnime špendlíky.

2Samozrejme je potrebné mať obe nohavice aspoň približne rovnako široké pretože čím užšie nohavice chceme mať, tým sú rozdiely viditeľnejšie. Najjednoduchšie je dať si nohavice presne na seba a jednu zmerať podľa druhej.
3Keď máme špendlíky umiestnené, rozhodne doporučujem nohavice vyskúšať aby sme sa mohli uistiť, že dokonale sedia. Pokiaľ je všetko v poriadku, môžeme sa pustiť do šitia. Šev by mal byť samozrejme čo najrovnejší, aby nohavice nemali nejaké zvláštne úkazy. Taktiež by nový šev mal čo najpomalšie nadväzovať na ten pôvodný.

4Odporúčam ešte raz vyskúšať, no nie naruby. Pokiaľ ste si istá, môžete rovno vziať nožničky a prebytočnú látku odstrihnúť. Na stroji ešte entlovacím stehom začistíme okraj, aby bol pekný.

jehelník

HOTOVO! Zabralo to menej ako hodinu a zvládne to ktokoľvek. Túto metódu môžete použiť aj v prípade, že ste si napríklad riadili šatník a našli nohavice, ktoré vám už nesedia. Pokiaľ však máte nohavice príliš široké, odporúčam zúžiť oba švy. V opačnom prípade budete mať novo vzniknutý šev nakrivo. Preto je najjednoduchšie zužovať nie príliš.