Sydney – drahokam Austrálie

Sydney je hlavným mestom štátu v Austrálii, ktorý sa nazýva Nový Južný Wales. Prvé a azda na najdôležitejšie zo zaujímavosti Ja si to, že Sydney patrí k najstarším mesta v celej Austrálii. Načo si dať pozor a čo určite nevynechať pri návšteve tejto nádhernej metropoly?
Čo je na Sydney azda najzaujímavejšie a vlastne aj na celej Austrálii, je to že ich angličtina nie je tak úplne angličtinou. Austrálčania hovoria slangom, ktorému by dokonca ani iektorí rodení Angličania neporozumeli hneď na prvýkrát. Slová veľmi zvláštne deformujú a verte, že ak sa rozhodnete žiť v Sydney alebo kdekoľvek v Austrálii, Naučiť sa ich jazyk vám určite chvíľu potrvá!

sydeny
 
Austrálčania sú ďalej veľmi čistotný a aj veľmi priateľsky národ. Dostať sa do Austrálie a získať ich občianstvo je veľmi náročné. Sú jednoducho opatrní a nedovolia komukoľvek, aby s nimi žil v jednej krajine, ktorú si tak veľmi cenia a vážia. Ak sa teda rozhodni či žiť v Austrálii, treba rátať s tým, že získať si ich priazeň bude veľmi náročný a dlhý proces.
 
Prvé na čo si množstvo, ba až väčšina ľudí pomyslí pri slove “Austrália” je pravdepodobne Veľké množstvo zveri, ktorý sa ľudia žijúci v stredne Európe veľmi obávajú a naháňa im obrovskú hrôzu. Čo je však veľmi zaujímavé, je fakt, že aj napriek tomu, že v Austrálii žije veľké množstvo rôznych druhov jedovatých pavúkov, len veľmi málokedy sa stane že na uštipnutie pavúka niekto zomrie. Dokonca tento jav bol naposledy zaznamenaný pred veľmi veľkým množstvom rokov. Austrália ma totiž veľké množstvo protijedov takmer na každý druh pavúka, ktorý tu žije. Ak vás teda aj nejaký poštipne, čo nie je úplne vylúčené, jediné čo musíte urobiť, je utekať do nemocnice kde vám hneď dajú protilátku.

město
 
A nakoniec jeden príjemný, ale možno pre niekoho aj veľmi neobvyklý a neprirodzený fakt. V Austrálii je bežné, keď uvidíte ľudí po meste pobehovať len tak bosých bez topánok! Presne tak, Austrália je veľmi slobodomyseľná krajina. Možno sa to niekomu bude zdať šialené, ale myslím si,  že na takúto tradíciu by sa každému z nás zvykalo veľmi ľahko!