Problém nahrávania je vyriešený!

Mnoho ľudí pri zakúpení techniky na tvorbu videa zabúda na veľmi podstatnú vec. Že nevyhnutnou súčasťou každého videa je aj zvuk. Tento zvuk môže mať viacero foriem. Niektorí ľudia a producenti môžu tvoriť síce len jednoduchým obrazovým spôsobom a následne do výsledného produktu vložia len hudbu alebo pieseň. Tento spôsob je síce veľmi jednoduchý, ale taktiež má svoj význam a svoje veľké miesto vo videoprodukcii. Avšak problémy nastávajú v tom momente, pokiaľ dotyčný človek potrebuje nasnímať aj hovorené slovo, či nejakú atmosféru prostredia. Skrátka akýkoľvek zvuk.

objekvit

Na scénu prichádza Tascam

Existuje však zariadenie, ktoré dokonale vyrieši tento váš problém snímania zvuku. Je to nahrávacie zariadenie, ktoré prispôsobené na spoluprácu zrkadlového fotoaparátu a externých mikrofónov, potrebných na snímanie externého zvuku pri natáčaní videa. Ide o model Tacsam DR – 60D MKII.

Čím je tento model mimoriadny?

Popíšme si teda trošku tento nahrávač. Ide o viac-kanálové zariadenie, s ktorým môžeme nahrávať štyri zvukové stopy a je kompatibilný s akoukoľvek kamerou. Nahrávať je možné až do kvality 96 kHz/24bit jeho možnosti nahrávania sú buď mono, stereo, dual mono a dual stereo. A samozrejme už spomenuté štvorkanálové nahrávanie. Svoje nahrávky zariadenie ukladá priamo na SD kartu. Nevyhnutnou súčasťou tohto modelu je samozrejme kvalitný a pomerne veľký podsvietený LCD displej a pre uchytenie na kameru či zrkadlový fotoaparát je zospodu a zvrchu vybavený štandardným závitom.

focení

Vybavenie nahrávača

Z čelnej strany je tento nahrávač vybavený už spomenutým LCD displejom, ale okrem neho aj nevyhnutnými užitočnými ovládacími tlačítkami. Najdominantnejšími sú tlačítka ovládania hlasitosti a úrovne mikrofónových vstupov, ďalej vstup do menu, prepínač napájania a prehrávacie tlačítka. Z ľavej strany na zariadení nájdeme kvalitné kombinované mikrofónové vstupy s uzamykateľným mechanizmom. Ďalej sa tam nachádza stereo vstup, vstup na diaľkové ovládanie, ovládanie úrovne zvukového výstupu do kamery či digitálnej zrkadlovky. Z pravej strany nájdeme slot pre SD kartu a ovládanie hlasitosti slúchadiel. Zo zadnej strany sa nachádza kryt na batérie.

Toto zariadenie môžete upevniť buď priamo na kamerový statív, alebo na váš zrkadlový digitálny fotoaparát. Je potrebné si uvedomiť, že tento nahrávač nemá vstavané mikrofóny, takže na kvalitné snímanie zvuku si musíte zohnať alebo dokúpiť ešte kvalitný mikrofón.
V každom prípade môžeme garantovať, že s týmto zariadením sa pre vás práca so zvukom pri natáčaní videa stane zábavou!