Užitočné pomôcky pri umývaní riadu

Umývanie riadu je každodenná rutina každej domácnosti. Existuje mnoho spôsobov ktoré vám uľahčia prácu pri umývaní. My si však predstavíme pár tých najužitočnejších.

nádobí

· Stojan na utierky, papierové servítky
Tento stojan v drevenom šate, Vám uľahčí prácu pri utieraní riadu a nečistôt na kuchynskej linke. Umiestniť ho môžete prakticky kde kdekoľvek kde len chcete. Najlepšie umiestnenie je také aby ste ho mali hneď po ruke.

· Držiak na umytý riad
Nechcete mať z umytého riadu vodu všade na linke ? Je tu plastové miska na ktorej je umelá tráve, do ktorej môžete umiestniť mokrý riad aby vám z nich odtiekla voda. Tento plastový držiak na riad môžete umiestniť hneď pri umývadlo na kuchynskej linke..

· Odkvapkávač
Ak nechcete mať plast môžete využiť tento drevený skladací Odkvapkávač do ktorého umiestnite mokrý riad ktorý Vám v ňom uschne. Nevýhodou ale je že nie že vodu budete mať všade po linke.

· Kefky na riad
Existuje ich niekoľko druhov. Kefka z vymeniteľnou hlavicou na ktorej je prírodné vlákno. Táto kefka Vám urýchli prácu pri umývaní riadu.
Poznáte štetku na holenie ? Niečo podobné je aj na umývanie riadu, ale vo väčších rozmeroch. No má to aj jednu malú nevýhodu. Táto štetka na umývanie riadu nemá žiadnu rúčky a bude sa Vám s ňou zle umývať.
Umelá kefka je podobná ako zubná kefka, ale tak isto je vo väčších rozmeroch. Slúži na umývanie riadu, kuchynskej linky, ale aj na odstránenie nečistôt z plynového šparáka.

čištění

· Stále čistý šporák

Možno sa Vám nechce po každom varení umývať šporák. Odstránenie pripálených nečistôt, mastnoty a iných špín je veľmi náročné. Preto tu máme riešenie. Špeciálna fólia ktorá je na takýto šporák vhodná, má funkciu zabránenia vzniku nečistôt. Ale ak aj je nejaká nečistota, odstránite ju tak že ju
vyberiete a jednoducho je stačí len pod tečúcou vodou vypláchnuť, poutierať a je akonová.