Turecko je vzdialené len pár hodín cesty. Tak prečo nedovolenkovať práve tu?

Ak by ste sa vybrali na dovolenku Turecko last minute z Košíc Happy Travel, váš let by netrval dlhšie ako tri hodiny. Turecko je navyše krajinou, ktorá našincovi ponúka vytúženú letnú exotiku. Áno, napríklad také Chorvátsko je o čosi bližšie, no úprimne, nejde o destináciu, ktorá by sa až tak líšila od našich končín. Samozrejme ak opomenieme more. Pokiaľ i vy patríte k zarytým zástancom dovolenkovania v milovanom Chorvátsku, skúste tento rok popremýšľať o zmene. Turecko vás určite osloví.

Žena v bielych plavkách na nafukovačke ružového pelikána v priezračne modrom mori.jpg

Turecko je lacné

Ďalšou nepochybnou u výhodou tejto krajiny je, že tu môžete dovolenkovať naozaj za pár drobných. Lacné sú už samotné zájazdy a ubytovanie. Last minute dovolenky jednoznačne ušetria ďalšie eurá navyše a v súčasnej dobe si ich môžete zakúpiť aj počas mesiacov júl až august. Za presúvanie sa mestskými autobusmi či taxíkmi tu taktiež zaplatíte asi o polovicu menej ako u nás.
Omnoho lacnejšie sú tu však i potraviny, obedy v reštauráciách, drinky v baroch, oblečenie alebo suveníry. A ešte niečo. Na miestnych trhoviskách, ale pokojne i v obchodoch, môžete o konečnej cene zjednávať. Čo môžete? V Turecku sa takéto nakupovanie považuje za absolútnu samozrejmosť.

deckchairs-355596_640.jpg

Krajina dvoch tvárí

Špecifikom tejto krajiny je i to, že na jednom mieste môžete zažiť atmosféru ako z historického filmu, no a na druhej si môžete užívať moderné a luxusné hotelové rezorty. Tie sa vo väčšine prípadov nachádzajú priamo na plážach. Áno, niektoré z nich ležia aj zopár metrov od nich, no aj tak budete mať zo svojho okna výhľad priamo na more. Turecko je teda dobrou voľbou v prípade, že hľadáte vyslovene dovolenkové aktivity, ako je opaľovanie, kúpanie sa v mori, potápanie, windsurfing, golf alebo nakupovanie. Túto krajinu si však obľúbite i vtedy, ak chcete vidieť kúsok histórie. Samozrejme, že tieto dva svety, môžete na svojej dovolenke pokojne skombinovať.