Nechajte ožiť svoj balkón

Máte balkón? Je plný kvetov a v lete i napchatý úžitkovými rastlinami alebo váš balkón skôr chátra a slúži ako sklad nepotrebného náradia? Druhý prípad je absolútne neprípustný. Balkón je tak úžasné miesto, že je škoda „preskošda“ ho nevyužívať na tristo percent. Prečítajte si tom, čo všetko môžete na svojom balkóne mať, pestovať a ako si tento maličký priestor čo najviac zútulniť a skrášliť.
Balkón s kovovým zábradlím a množstvom kvetov.jpg

Pestujeme ostošesť

Na balkóne môžete pestovať v podstate všetko, čo na záhrade pri dome. Krútite hlavou, že niečo také nie je možné? Verte, že je. Aj veľké rastliny, ako je napríklad cuketa či tekvica, v skutočnosti nepotrebujú vôbec veľa priestoru na korene, postačí im väčší kvetináč a dobrá opora, ktorou môže byť napríklad nerezové zábradlie na balkóne. Pestovať môžete aj okrasné popínavé rastliny, všetky druhy úžitkovej zeleniny, dokonca aj niektoré kultivary ovocných stromov a kríkov, ktoré sú vyšľachtené na pestovanie v kvetináčoch. Ak máte radi ihličnany, tak si nimi svoj balkón taktiež môžete celý naplniť. Všetko je len na vás a trošku i na tom, ako je váš balkón orientovaný.

Pohodlné miesto na romantické večery aj večere

Balkón samozrejme nemusí slúžiť len na pestovanie rastliniek. Môžete si ho pretvoriť na krásne miesto, kde môžete tráviť teplé letné večery alebo si vychutnávať rannú šálku zeleného čaju. V tomto prípade nezabudnite na pohodlné sedenie. Napríklad také moderné tuliváky alebo taburetky z ratanu či prútia na váš balkón nepochybne zapadnú ako uliate.
Balkón s veľkými kvetináčmi, v ktorých sú kaktusy.jpg

Pozor na dizajn

Aby ste sa mohli na svojom balkóne cítiť naozaj pohodlne a príjemne, nemali by ste zabúdať ani na to, ako vyzerá samotný priestor. Ak máte staré zábradlie, vymeňte ho za nové a moderné. Opravte podlahu aj omietky, staré šnúry na prádlo vyhoďte a spolu s nimi aj starý a nepotrebný nábytok, ktorý na balkóne skladujete len tak, asi pre horšie časy.