Chanel – značka, za ktorou sa skrýva veľmi významné ženské meno

Táto osobnosť bola na toľko významná, že si zaslúžila aj vlastný životopisný film. Coco bola žena činu, ktorá odmietala podriadiť sa komukoľvek, nehovoriac o mužoch. Hrdo prehlásila, že sa nechce vydať, milovala pracovanie, nenávidela nečinnosť a za svoj život a dlhý kariéru módnej ikony toho dosiahla veľmi veľa.

chanel.jpg

Táto dôležitá francúzska, ktorá bola tvorkyňou, o akej do vtedy svet nepočul založila známu a veľmi populárnu módnu značku – Chanel. Stala sa tiež inšpiráciou pre veľmi veľa ďalších značiek a tvorcov, a to nie len žien, ale aj mužov. Zaslúžila so dokonca aj o to, aby bol o nej natočený výnimočný, rovnako menný film ako ona.
Odmietala takzvanú „prečačkanosť“ a prílišnú komplikovanosť a jej svetoznáme kostýmy sa preslávili najme jednoduchosťou a pritom veľkou štýlovosťou. Dala za vznik veľkej progresívnosti v ženskej móde a možno o nej tiež hovoriť aj ako o nálezkyni módy, ktorú nosí súčasná, moderná žena. Začínala však tak, ako každý z nás, život jej veľa slávy nedoprial a ani jej v jej ceste za úspechom nijak nepomohol. Vyrastala v detskom domove, spolu so svojou sestrou, kde ich dal umiestniť ich otec, ako ešte žil. Na vrchol svojej slávy sa teda dopracovala skoro úplne sama. Okrem významných módnych kúskov vytvorila aj parfumy a nový náhľad bižutérie.

parfém.jpg

Túto rovnako mennú drámu v podobe životopisného filmu, o ktorej scenár sa postarali mená ako Anne Fontaine a Camille Fontaine oceňujú mnohí odborníci. Postavu Coco stvárňuje herečka Audrey Tautou, ktorá jej výrazu dokonale sedí. Je konzervatívna a veľmi úprimná, nebojí sa vyjadriť si svoj názor a rozhodne jej nechýba ani poriadna dávka odvahy.
Odmietala vtedajšiu módu, ktorú ženy nosili a jej typickým outfitom boli košele jej milencov. Aj napriek tomu, že odprisahala že sa nikdy nevydá, istú chvíľu o tom sama zapochybovala, po tom čo sa zamilovala do Boya Capela.