Real Madrid – Najúspešnejší futbalový klub desaťročia?

Futbaloví šialenci o tom vedia svoje. Špičkové kluby Európy patria medzi najlepšie na celej planéte. Niet lepších tímov ako tých európskych. No ktorý z nich je predsa len ten najlepší?

stadion

Je ich tu viacej. Taliansky Juventus, španielska Barcelona, nemecký Bayern, anglická Chelsea či Manchester United alebo práve Real Madrid.
Liga Majstrov. Najväčšia futbalová klubová sútaž na svete. Pýcha európskeho športu. Každý svetový hráč sníva o zisku tejto najprestížnejšej trofeje. Real Madrid ho tento rok obhájil tretí raz v rade. 4 tituly behom piatich rokov. Neskutočný úspech.

Real Madrid je klubom, pre ktorý sa za posledné roky stalo finále Ligy Majstrov štandardom. Všetko začalo tým, keď klub dosiahol svoj rekordný, desiaty triumf v tejto súťaži. Stalo sa tak v Máji 2014, po dlhej, dvanásťročnej pauze. Legendárny zápas sa ale klubu nevyvíjal od začiatku podľa predstáv. Vlastne, bolo to skôr opačne. Biely Balet od polovice zápasu prehrával najnižším výsledkom 1:0, a to až do posledných minút. Všetko sa zdalo byť stratené, až kým v 93. minúte, teraz už kapitán Realu Madrid Sergio Ramos vyrovnal utkanie famóznym gólom. V tom momente hráčov takzvane “nakopol”, a v nadstavenom čase klub skóroval ďalšie 3 góly a zvíťazili výrazným výsledkom 4:1.

fotbalista

Od toho momentu sa v tomto klube niečo zrodilo a začali lámať rekordy aj v nasledujúcich rokoch. Behom celej tohoročnej jesene neokúsili trpkú chuť prehry, ba ani remízy – zvíťazili 25-krát v rade. Paradoxne, v nasledujúcu sezónu sa klubu nepodarilo získať ani jednu z troch možných cenných trofejí, no následne sa v hráčoch tímu niečo vzchopilo, a od toho momentu nestretli v Lige Majstrov tím, ktorý by ich dokázal zo súťaže vylúčiť. A túto dlhú šnúru ťahajú dodnes.
Titul šampióna Európy trikrát v rade hovorí za seba. Tím Realu Madrid je oprávneným kráľom dnešného futbalu.