Predelenie interiéru sklom

V budovách ako sú rodinné domy, byty, firemné a ďalšie priestory je samozrejmosťou predelenie jednotlivých miestností. Tradičnými materiálmi sú murované, drevené či sadrokartónové. Moderný štýl však ponúka aj ďalšie možnosti ako sú napríklad sklenené steny a dvere.

interiér

Ich hlavnou výhodou je, že priestor opticky zväčšia a presvetlia. Sklo však nie je tradičné a ľahko rozbitné, ale spracované spôsobom, ktorému sa hovorí kalenie. Tým pádom je odolnejšie voči nárazom a takmer nerozbitné. Muselo by ísť o naozaj silný náraz, aby došlo k rozsypaniu a pokiaľ by k takej situácii došlo, tak sa nerozsype na tisíce ostrých kúskov, ale na tupé kusy, ktoré zabránia porezaniu. Takže bezpečnosť je zaistená.

Obvykle sa jedná o celosklenené varianty alebo v kombinácii s dverami. Hodia sa ako riešenie predelenia či uzatvorenia miestností do bytov, domov, kancelárií, obchodných priestorov, hotelov a podobne.

skleněná stěna

Jedná sa o realizáciu, ktorá ponúka individuálne riešenia a hlavne moderný design. Presvetlený priestor získa luxusný dojem a veľký kus elegancie.
K prispôsobeniu sa vašich požiadaviek prispievajú aj možnosti výberu prevedenia samotného skla. Pokiaľ máte kvôli tomuto materiálu obavy o svoje súkromie, tak si môžete zvoliť rôzne prevedenia, než len číre a to s grafickým motívom, matné, pieskované, farebné či doplnené o lepiacu fóliu, ktorá ponúka tiež rôzne farby aj vzory.

Sklenené stenybudia luxusný dojem a priestor funkčne a efektívne predelia. Môžete tak atraktívne oddeliť nielen jednotlivé miestnosti, ale tiež napríklad kuchyňu od jedálne či obývacej izby a podobne. Nemusíte sa vyhýbať použitiu ani v takých miestnostiach ako sú spálne alebo kúpeľne.

Pre kancelárske či obchodné priestory je táto voľba rovnako ako stvorená, pretože budí naozaj dokonalý dojem a tiež presvetlenie a zväčšenie priestorov. V kombinácii s kovmi vznikne luxusné prostredie, ktoré si každý zamiluje.