Oleje v ústach

Silu olejov ste už možno vyskúšali na vlastnej koži a aj tele. Mnoho ľudí ráno konzumuje jednu čajovú lyžičku tekvicového, orechového, či rakytníkového oleja. Väčšinou sú určené na podporu imunity, zlepšenie trávenia a podporu črevnej mikroflóry, znižovanie krvného tlaku, či udržiavanie správnej hladiny cholesterolu. rastlinné oleje však môžete použiť aj menej tradičným spôsobom, a to na vyplachovanie úst. Oleje sa postarajú o svieži dych, zabráni tvorbe kazov, vylieči zapálené ďasná a odstráni zubný povlak.

tvář
 
Možno budete zo začiatku k tejto metóde trochu nedôverčiví. Za vyskúšanie však nič nedáte. Oleje nie sú bylinky, či lieky, ktorými by ste sa mohli predávkovať, alebo rovno otráviť. Ako to teda funguje?
 
Ideálne je, ak budete tento rituál praktizovať denne.Vhodnejším časom je ráno, pokiaľ však už aj tak pravidelne nestíhate chodiť na čas do práce, odložte si túto činnosť na večer. Do úst si vložte polievkovú lyžicu oleja a začnite si ním premývať ústa podobne, ako s ústnou vodou. Aby sa odstavil želaný efekt, musíte vydržať aspoň päť minút. Nikdy ho však neprehĺtajte. Samozrejme, že by vás to nezabilo, ale príjemné by to nebolo tiež. Olej, by mal mať po vypľutí svetlejšiu farbu. To je známka toho, že ste ho používali dostatočne dlhú dobu. Vhodnými sú oleje slnečnicové, olivové, alebo sezamové.
Následne olej vypľujte, ústa si vypláchnite čistou vodou a zuby vyšúchajte kefkou bez pasty. Ak vás bude z tejto kúry napínať na zvracanie, na začiatok zmiešajte olej s vodou alebo troškou citrónovej šťavy. Zjemní sa jeho konzistencia, takže vám nebude tak nepríjemný.

mýdlo
 
 
Táto procedúra, by mala vaše ústa dokonale zbaviť všetkých baktérií a choroboplodných zárodkov. Navyše posilňuje zuby i ďasná a odstraňuje zubný povlak. Ako sme spomenuli už na začiatku, vyskúšajte a uvidíte sami. Údajne, je potrebné vydržať minimálne týždeň, ideálne až mesiac.