Myslite na seba

Už som mala pokrk sťažovania sa na moju postavu. Robila som to stále a uvedomovala som si, že presne toto je to najhoršie, čo môžem urobiť. Bolo to pre mňa naozaj veľmi ťažké, ale vedela som, že nech sa deje čokoľvek, presne toto je niečo, čo musím urobiť, ak sa chcem cítiť lepšie. Viete, čo mi práve v tejto chvíli robilo dobre? Len to, keď mi niekto povedal, že sa nemusím báť, lebo vyzerám dobre. Ach bože, to vážne? Vážne som sa mala orientovať na takéto veci?

croassaint

Je to fakticky niečo strašné a práve preto mi bolo viac, než len jasné, že je to hlúposť a že je to niečo, čo musím zo seba dostať von. Ale otázkou bolo, ako také niečo môžem zo seba dostať von? Sťažovanie sa máme v sebe zakorenené a práve preto je ťažké z toho vyjsť. Pretože je to pre nás istým spôsobom pohodlné. No neviem ako vás, ale mňa to teda naozaj kvalitne vydesilo. Ako môže byť pre mňa pohodlné sťažovanie sa?

hmotnost

Hneď som začala myslieť na to, že sa musím nastaviť na „nesťažovanie sa“. Netvrdím, že to bolo ľahké. Vždy som sa musela uštipnúť, keď nastala nejaká negatívna situácia, aby som tým nespôsobovala sebe a aj ostatným nejaký veľký problém. Ale na druhej strane, bolo mi jasné, že s tým musím niečo urobiť. Že sa na to proste musím nejakým spôsobom orientovať a musí to byť pre mňa to najlepšie a najdôležitejšie, aby som jednoducho bola spokojná. Preto som začala s chudnutím, pretože to pre mňa predstavovalo tú najťažšiu časť. Teda som sa bez rozmýšľania rozhodla pre niečo, čo mi odporúčali všetky kamarátky, proteínová diéta. Poviete si, že je to hlúposť, ale ja si to nemyslím. Kde inde by ste sa vedeli orientovať na takéto veci? Kde inde by to pre vás bolo dôležité? A kde inde by ste na svojej postave videli ako postupujete? Naozaj nie je nič jednoduchšie ako toto, verte mi. Hovorím z vlastne skúsenosti. Preto je to naozaj bombové.