Farieb okolo nás nikdy nie je dosť

Nikomu už asi netreba nijako zvlášť predstavovať LED svietidlá, ktoré sa u spotrebiteľov udomácnili a dnes ich uprednostňujeme pred klasickými halogénovými svetelnými zdrojmi. Dôvodov je niekoľko, najhlavnejšia je ich ochrana a šetrnosť životného prostredia, potom je veľmi cenená energetická úspornosť a dôležitá je aj ich dlhá životnosť, variabilné možnosti využitia a jednoduchá inštalácia.

Studené biele svetlo na pásiku

LED pásiky tvoria samostatnú skupinu tohto typu svietidiel, sú výrazné a odlišné od ostatných hlavne svojou konštrukciou, ktorá je v tvare pásika, čo prezrádza už rgb led pas samotný názov. Na rozdiel od iných LED svietidiel sa pásiky nemusia inštalovať náročným procesom, ale iba sa jednoducho prilepia obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane. Tenká a ohybná konštrukcia ich predurčuje na umiestnenie aj nedostupných miest, kde je málo priestoru, bez nutnosti použitia náradia, rýchlo a efektívne.

Pod skratkami slov red-green-blue sa ukrýva aj názov RGB LED pásikov a znamená odtiene farieb červená-zelená modrá. RGB pásy tak využívajú kombináciu týchto odtieňov farieb na vytvorenie farebného spektra, ktoré je možné ovládať diaľkovým ovládačom. Umožňujú ich zapnutie a vypnutie, no okrem týchto základných úkonov zvládnu aj zmenu intenzity farby, jej odtieňa, rýchlosti prechodu pri zmenách farieb a umožňujú aj nastaviť rozličné prelínanie sa farieb.

Možnosť osvetliť čokoľvek je vítaná

LED pásiky sa vyrábajú prednostne ako náladové alebo doplnkové dizajnové osvetlenie, spomínaný konštrukčný tvar vo forme pásika spotrebiteľ ocení pri ich inštalácii napríklad na rámy zrkadiel či obrazov, pod poličky alebo kuchynské linky či do výkladov, na osvetlenia kaviarní, barov, reklamných plôch a podobne. Všetky tieto miesta, ktoré budú osvietené niektorým farebným odtieňom RGB LED pásikov získajú celkom nový rozmer a budú pôsobiť veľmi originálne, nehovoriac o tom, že kedykoľvek budete mať potrebu alebo chuť na iný farebný odtieň, jednoduchým pokynom diaľkového ovládača to rýchlo zmeníte.