Chystáte sa prenajímať byt? Nezabudnite na zopár úprav

Na prenajímaní bytov môžete veľa zarobiť, no aj veľa prerobiť a pri veľkej smole vás to môže dostať aj do nešťastia. Moji rodičia zdedili byt po svojich rodičoch a keďže bolo logickejšie ho prenajímať, ako predávať, tak sme šli do toho. „Sme“ hovorím preto, lebo oni na toto nervy nemali, tak som všetko do rúk dostal ja. Chcete vedieť, na čo si dať naozaj veľký pozor, ak chcete zarábať takýmto spôsobom? Do bytu najprv investuje. Musí byť bezpečný, pretože si inak koledujete o poriadny problém.Bytové domy vedľa seba, nad ktorými zapadá slnko.jpg
Chcem sa venovať hlavne elektrine. S elektrikou nie sú žarty, to asi viete, a v prípade prenajímania bytov je to ešte o čosi vážnejšie. Ak by sa totiž vašim podnájomníkom niečo stalo, problém máte vy, a to naozaj poriadny. Vy, ako majiteľ bytu ste totiž zodpovedná za akúkoľvek technickú poruchu, ku ktorej dôjde.

Ja som elektrické rozvody pred tým, ako sa išli do bytu nasťahovať prví podnájomníci, nijako neriešil. Vďaka bohu, nič sa nestalo. V priebehu toho, ako už v byte bývali dva mladý ľudia, som sa však stretol s kamarátom, ktorý sa vďaka elektrine a prenajímaniu bytov dostal do poriadnej šlamastiky. Ani v jeho prípade nešlo našťastie o život. Na druhej strane však určite nezarobil.Žiarovka na čiernom podklade.jpg Funguje to tak, že ak prenajímate byt a náhodou dôjde k nejakému skratu, pričom sa vlastne ani nemusí nič hrozné stať, podnájomníci vás môžu automaticky žalovať za ohrozenie zdravia a života (prepáčte, nie som právnik, takže neviem, ako presne sa to formuluje). Ak budete mať šťastie a natrafíte na !šikovných“ podnájokníkov, ktorí o týchto veciach vedie a nemajú problém ísť do súdnych sporov, verte, že oľutujete to, že ste na takúto na pohľad drobnosť nemysleli skôr. Čo teda urobiť pred tým, ako byt definitívne prenajmete? Nechajte si urobiť revíziu rozvodov. Ak zistíte, že je čokoľvek v neporiadku, zaplaťte si za kvalitný návrh elektroinštalácie v bytea následne nechajte všetko opraviť profesionálnou elektrikárskou firmou.