Predaj Apple vzrástol, zatiaľ čo výnosy z iPhone poklesli

Predaj vzrástol o 1% na 53,8 miliárd dolárov (44,3 miliárd GBP), zatiaľ čo čistý zisk klesol o 13% na 10 miliárd dolárov. Spoločnosť zastavila časť svojho poklesu predaja do Číny.
 
Výsledky porazili odhady Wall Street a akcie v následných obchodoch získali 3,5% na 216,10 dolárov.iphone.jpg
 
Prvýkrát od roku 2012 predstavuje predaj iPhone menej ako polovicu celkového predaja spoločnosti. Predaj tohto zariadenia v tomto období minulého roka klesol o 741 miliónov dolárov.
 
V Číne poklesli tržby o 4% na 9,16 miliárd dolárov, po poklese o 22% v druhom štvrťroku.
 
A ten Tim Cook, muž, ktorý prevzal prácu Steva, musí prísť s niečím zaujímavým. Táto kritika je však čoraz nepravdivejšia, aspoň pokiaľ ide o spoločnosť Apple, ktorá vymýšľa nové oblasti podnikania.
 
Tento štvrťrok zdôrazňuje, že: napriek pokračujúcemu poklesu predaja sa tržby spoločnosti zvyšujú vďaka prosperujúcemu úspechu v kategórii Wearables, domov a príslušenstvo.
 
Počet ľudí, ktorí platia spoločnosti za určitý druh predplatného, ​​sa za posledný rok zvýšil o 55% na 420 metrov. Spoločnosť očakáva, že tento počet sa v budúcom roku dramaticky zvýši, a to vďaka zavedeniu veľkorozpočtovej televíznej služby Apple TV +.
 
Dokonca aj Čína priniesla tento štvrťrok trochu dobré správy. Predaj sa v krajine znížil o 4%, čo spoločnosť považuje za oveľa lepšie, ako by sa mohlo stať v dôsledku extrémnej turbulencie spôsobenej obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. Ak z čísel Číny odstránite iPhone, príjmy spoločnosti sa zvýšili o 17%. To naznačuje spomalenie upgradu, ale používatelia stále chcú používať svoje telefóny a pristupovať k službám spoločnosti.smartphone.jpg
 
Stručne povedané, Apple je v dobrom zdravotnom stave. IPhone je produkt v úpadku, a v dôsledku toho sa zisky spoločnosti hit. Investori chápu, že ide o firmu v procese transformácie a zatiaľ to ide dobre.