Jeden deň bez elektriny

Elektrina je súčasťou našich životov už od nášho narodenia. Ospravedlňujem sa skorším ročníkom, tí možno ešte zažili časy, keď elektrina nebola taká rozšírená a nemal ju napríklad každý, ale niekde predsa len bola. Tak to bolo zo začiatku aj s televízormi, telefónmi a podobnými zariadeniami. Je to niečo, čo je našou súčasťou po každý jeden deň nášho života a využívame ju v plnom rozsahu. Ťažko by bolo bez nej žiť, no stále to nie je nemožné.žiarovka svieti.jpg

Čo vy na to?

Čo keby sme si dali výzvu – JEDEN DEŇ BEZ ELEKTRINY.

Je to jednoduché, aj to tak znie a verím, že to nebude pre vás najmenší problém. Treba si vybrať vhodný deň, aby ste neboli v pokušení z toho, že nemôžete ísť na počítač, hoci máte na ňom rozrobenú robotu. Treba sa zamestnať nejako úplne inak. Samozrejme, nemyslím pečením v elektrickej rúre a podobne. Niečo úplne iné, čo by ste zvládli aj bez elektriny.
Napríklad si môžete prečítať ešte raz vašu obľúbenú knihu. Môžete sa vybrať na turistiku do hory alebo na černice, či hríby. Podľa ročného obdobia. Môžete niečo chutné upiecť, ak máte plynovú rúru. osvetlená ulica.jpgMôžete niečo uvariť, ak máte plynový sporák. Môžete si ísť niečo do záhradky posadiť alebo z nej niečo vybrať, samozrejme opäť podľa ročného obdobia. Môžete ísť pozbierať gaštany, žalude alebo len nejaké užitočné bylinky, z ktorých si potom môžete uvariť čajík. Na plynovom sporáku.
A možno sa k vám niekto pridá a vaša iniciatíva dňa bez elektriny sa mu zapáči. Veď nemusíte každý deň počúvať rádio alebo mať pustenú v pozadí televíziu. Všetko to žere elektrinu a zacvičiť si tiež určite viete aj bez návodu na videu.
Napíšte mi do komentárov ako sa vám v tento deň darilo a čo ste napríklad zvládli len veľmi ťažko. Podeľte sa aj s ostatnými s vašimi postrehmi a možno si takýto deň môžete kedykoľvek spoločne zopakovať. Len treba chcieť. Možno zažijete niečo naozaj LEGENDÁRNE na čo budete spomínať celý život.