8 najhorúcejších trendov v oblasti bývania

Každý z nás inklinuje k nejakému štýlu, ktorý ho robí šťastným. Po nejakej dobe je však vhodné vykonať zmenu, pretože s každou novou zmenou, prichádza i nová energia, ktorá nás motivuje k nový krokom. Interiéroví dizajnéri sa pre rok 2018 zhodli na nasledujúcich 8 trendových IN :

servis

1.      Mystická farba
Farbou roka 2018, ktorá mala tú česť, sa podľa značky Pantone stala fialová. A nie hocijaký odtieň, ale konkrétne výrazná a dominantná ultrafialová. Ide o prenádhernú tajomnú, mystickú farbu, ktorá zároveň pripomína hlboký fascinujúci vesmír i hĺbavé nevyslovené myšlienky. Je to farba intuície.

2.      Doplnky z mosadze
Áno, mosadz je späť a s ňou aj všetky krásne vyleštené doplnky vo forme zrkadiel, lampičiek, úchytiek  na nábytku alebo vešiačikov na uteráky. Táto teplá slnečná farba oživí každý domov a prinesie novú energiu do Vášho interiéru.

kohoutky

3.      Wabi – Sabi
Japonský spôsob ako hľadať krásu v nedokonalosti. Pretože dokonalosť je nudná. V interiérovom dizajne sa Wabi-Sabi prejavuje najmä v ručne vyrobených a maľovaných doplnkoch. Veľmi populárna sa stala prírodná keramika i  hrubé ľanové textílie. Textúra ľanu sa dokonca objavuje aj na ploche laminátových povrchov nábytku.  I naši predkovia by mali z tohto štýlu veľkú radosť.

4.      Bielej farbe odzvonilo
Ešte donedávna boli biele skrine v kuchyni, v štýle škandinávskeho nábytku, veľmi populárne, no postupne ustupujú a prenechávajú tmavým odtieňom dreva voľnú cestu . Zemité tóny i tmavé drevo teda zažívajú svoj návrat.

vzor

5.      Nesmrteľná čierno-biela
Táto klasická kombinácia farieb zrejme nikdy úplne nevyjde z módy. Preto ak si želáte zmodernizovať Váš interiér, nič nepokazíte napríklad vankúšikmi s čierno-bielymi geometrickými vzormi.
 
Samozrejme aj v roku 2018 platí pravidlo, že sa treba predovšetkým riadiť najmä svojimi pocitmi a tým, čo máte radi.