5 plážových destinácií, ktoré ľahko nahradia úžasný Egypt

  1. Thajsko

Thajsko  – miesto bez zákazov: fanúšikovia búrlivých zábav sa tu zhromažďujú ako mory do svetla. Rovnako ako tí, ktorí túžia po pokoji, báječných krajinách a zaujímavom kultúrnom programe. Výhodou je vynikajúce počasie v zimných mesiacoch, lacné hotely a bezvízový režim (za predpokladu, že cesta trvá dlhšie ako mesiac). Mínusy – dlhý let (od 9-10 hodín) a všadeprítomný stereotyp. Vo Vietname  – rovnaká ázijská chuť (a rovnako "sladká" cena), ale zatiaľ bez turistického lesku. Je pravda, že v meste Mui Ne je už veľa turistov, ale nie je  jediným navštevovaným mestom :  potápanie prvej triedy je v Nha Trang ,  takmer alpská príroda je v Dalat  a veľkolepé pamiatky sú v Da Nang .

pláže

  1. Arabský patos

Spojené arabské emiráty sa chvália svojimi nádhernými plážami, dokonalým servisom, vzrušujúcim potápaním. V zime je teplo a slnečno, oveľa príjemnejšie ako vyčerpávajúce leto. Len jedno "ale": odpočinok v plážovom hoteli "all inclusive" v sezóne stojí od 155 USD za deň za dve. Ak taký rozpočet nemáte, budete musieť hľadať lacnejšie možnosti (napríklad v demokratickej Sharjah ).

západ slunce

  1. Izraelská milosť

Izrael  je liek na dušu a telo: ultramoderné kliniky, kúpele s nádherným bahnom, pláže s premyslenou infraštruktúrou a okolie – sväté miesta s tisícročnou históriou. V Stredozemnom mori je lepšie plávať v lete, ale v červenom je dobré aj v zime. Mimochodom, susedné Jordánsko nie je v žiadnom prípade horšie.

  1. Indická nirvána

Výlet do Indie  je vždy viac ako dovolenka na pláži. Atmosféra slobody a bezohľadná dovolenka vládne v strediskách North Goa .  Mumbai je známi nočným životom, Andamanské a Nikobarské ostrovy  – nedotknuté krajiny, všade – posvätné pamiatky ctihodného veku.

most

  1. Dominikánska idyla

Dominikánska republika  je štandardom: pohľadnice z pláží, očarujúce bungalovy, séria festivalov na zvuk bachaty a salsy. Svadba v rajových dekoráciách je snom známej romantiky, ale na začiatok stojí za preskúmanie situácie: nie je to tak drahá krajina, ako sa môže zdať. Vízum na dobu až 30 dní nie je potrebné, a ak sa staráte o výlet vopred, je možné nájsť týždeň v slušnom "3* hoteli" za 800-1000 eur za dve osoby s letom a jedlom.