Okná, dvere či steny musia odolávať ohňu

Dôležitou oblasťou je protipožiarna odolnosť konštrukcií, ktorú musia spĺňať dvere, okná, steny či fasády budov. Výrobou protipožiarnych konštrukcií sa zaoberajú viaceré spoločnosti, medzi nimi je na svete známa firma ALUPROF, ktorá dodáva konštrukcie certifikované v renomovaných inštitúciách vo Poľsku, Nemecku či na Slovensku.

 

ALUPROF ponúka protipožiarne systémy okien, dverí, stien a fasád, všetky sú certifikované v spomínaných inštitúciách, sú to moderné a kvalitné výrobky, ktoré sa osvedčili už na mnohých stavbách sveta. Základ tvorí hliníková konštrukcia, ktorá je odolná voči požiaru a je možné použiť ju na osadenie jednoduchých aj izolačných skiel. Protipožiarne konštrukcie sú spoľahlivou zábranou proti šíreniu ohňa, systém, z ktorého sú vyrobené, obsahuje protipoziarne dvere https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/protipoziarne-konstrukcie/  aj iné súčasti a prvky, kam patria napríklad ohňovzdorné vložky a podobne. Sklá, ktoré sa používajú na zasklenie okien, dverí, stien či fasád takisto prechádzajú skúškami vo svetových inštitúciách a spĺňajú tak požiadavky na ochranu proti požiaru v požadovanej odolnosti.

okno, sneh

 

Medzi najmodernejší systém patrí MB-78EI, ktorý umožňuje vyrábať tie najspoľahlivejšie uzávery s požiarnou odolnosťou: protipožiarne okná, dvere, automatické dvere alebo protipožiarne steny. Táto konštrukcia je zostavená z troj-komorových hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom a stavebná hĺbka je 78 mm. Aj tento systém obsahuje mnohé prvky, medzi nimi aj ohňovzdorné vložky, ktorých protipožiarna odolnosť dosahuje až stupeň EI90. Konštrukcia je tvorená tak, aby bolo možné použiť jednoduché aj izolačné zasklenie v rozsahu 8-49 mm iba od renomovaných výrobcov, čo tiež dáva záruku, že výrobok je kvalitný a originálny.

 

chodba, dver

 

Príprava každej novostavby si vyžaduje rozpočet pre jednotlivé položky, no jednotný cenník pre protipožiarne konštrukcie neexistuje, pretože závisí od množstva použitého materiálu, možných atypických rozmerov či požiadavky na špeciálne vybavenie.