Nenechávajte zariadenia vystavené na slnku alebo v aute

Cez leto sa smartfóny a tablety môžu znehodnotiť, ak sú dlhodobo vystavené silnému slnečnému žiareniu. Väčšina zariadení by sa mala používať v prostredí s teplotou 0 až 35 stupňov. Ak ich ale necháte na slnku rozpáliť alebo v aute, riskujete ich poškodenie, ktoré vedie ku kúpe novej techniky. V aute môžu ostať iba v tom prípade, že sú chránené pred slnkom a vozidlo sa takisto nenachádza na priamom slnečnom svetle.
 
pytlovína

Dávajte si pozor aké aplikácie používate

Aplikácie, ktoré sú najmä graficky náročné sú hry,  a dokážu mobilné zariadenia zahriať na vysoké teploty. Ak svoje mobilné telefóny používate na slnku, pokúste sa náročným aplikáciám určite vyhnúť. Telefón, ktorý je nepríjemne horúci na dotyk sa takisto môže poškodiť. Najvhodnejšie je vypnúť funkcie (Bluetooth, GPS) a aplikácie, ktoré nepotrebujete využívať v čase keď sú vaše mobily vystavené slnku.
 

Máte stolný počítač? Vyčisťte si ho!

Viete o tom, že v lete sa zapotia aj stolné počítače? Dvojnásobne to platí, ak máte výkonné zariadenie, ktoré využívate prevažne na hranie hier. Prevádzková teplota procesora alebo grafickej karty môže počas letných horúčav dosahovať naozaj extrémne teploty. Dôvodom toho môže byť neefektívne chladenie, pretože ventilátor je zaprášený. Ak ste viac ako rok nemali počítačovú skrinku otvorenú, odporúčame skontrolovať prach a ventilátory vyčistiť. V zime možnože extra teplo z počítača oceníte, avšak v lete vám bude určite prekážať.

Pod notebook dajte chladiacu podložku

Notebook zvnútra nevyčistíte, ale  k dispozícii je špeciálne príslušenstvo- chladiace podložky. Táto podložka by sa mala postarať o to, aby notebook vydržal letné mesiace.

Na pláž s elektronikou? Iba s ochranným vreckom!

Beriete na pláž elektroniku? Odporúčam vám ju zbaliť do ochranného igelitového vrecka. Drahé určite nie je a kúpite ho v mnohých dovolenkových destináciách. Napríklad v Chorvátsku vám ho pribalia rovno k dovolenkovej SIM karte. Takéto vrecko funguje ako dodatočná ochrana pred pieskom a vodou.

technologie

Mali ste už utopený telefón? Na to pomôže ryža

Pokiaľ vám telefón spadne do vody, nemajte obavy! Stačí nádoba s ryžou- tá dokáže z telefónu vodu doslova vysať. Predtým ako vložíte telefón do ryži uistite sa či je mobil vypnutý a dostatočne utretý. V nádobe s ryžou nechajte telefón aspoň 24 hodín.

 Svoju elektroniku pravidelne čistite

Každý deň svoj telefón utrite antibakteriálnou handričkou, alebo akékoľvek iné elektronické zariadenie, ktoré príde do nechceného kontaktu s pieskom, potom alebo špinavými / mokrými rukami.
Nastavte si heslo pre vašu ochranu
Heslo vášho telefónu či tabletu neochráni pred teplom, vodou ani pieskom. Ale ak ho však stratíte, alebo  ho vám ukradnú, čiastočne ochráni vaše dáta.