Nadčasové mramorové dosky

Kto by nechcel mať tú najkrajšiu mramorovú pracovnú dosku v kuchyni alebo nádherný mramor vo svojej kúpelni? Nielen, že vyzerá nadčasove, ešte k tomu všetkému je aj praktický a veľmi elegantný. Vaše návštevy sa u vás budú cítiť ako v hoteli. Premeňte preto vašu kuchynskú linku na niečo nádherné, na čo budú spomínať svoj celý život.

Mramor odpradávna patrí medzi drahé a vzácne kamene. Jedná sa o prírodnú horninu z kryštálov uhličitanov – najčastejšie kalcitu. Obsahuje aj prímesy iných látok, hlavne organických, ktoré mu dodávajú unikátnu farbu. Pôvodne sfarbenie je vždy biele, s prímesou organických látok má vždy jedinečné sfarbenie. Vyznačuje sa dlhou životnosťou a odolnosťou. Existuje viacero druhov mramoru, ktoré sa od seba rozlišujú sfarbením, zloženín a miestom ťažby. Surový materiál sa spracováva a dôkladne leští. Až potom je vhodný na technické spracovanie.

bathroom-3689922_640

Využitie a pôsobenie mramoru v exteriéri a v interiéri je unikátne. Dodá priestoru, budove, architektonickej stavbe eleganciu a noblesu. Používal sa už v antickom Grécku najmä na stavbu podporných mramorových stĺpov. Mnohé architektonické pamiatky, unikátne stavby sú takisto zhotovené z mramoru. Vyjadrujú prestíž a blahobyt pôvodných majiteľov. V súčasnej dobe má mramor takisto veľké využitie. Moderná architektúra ho využíva aj v interiéri napríklad vo forme pracovných dosiek, obkladov stien, krbov a na ďalšie účely.

taj-mahal-3132348_640

Mramorová pracovná doska je toho príkladom. U zákazníkov sú obľúbené varianty do kuchyne a do kúpeľní. Rozjasnia celkový priestor a zvýraznia jeho čistú eleganciu. Dodávajú sa v mnohých prevedeniach, rôznych farbách, hrúbkach a tvaroch. Sú maximálne odolné voči teplu, povrchovým vplyvom a udržiavajú si dlhé obdobie svoj pôvodný tvar. Vždy prinášajú praktické a hlavne elegantné riešenie pre Váš interiér.