Ako sa zmieriť s neverou?

Každý, kto neveru zažil, si isto položil otázku, prečo práve on. Prečo nie suseda alebo kolegyňa? Kde nastalo zlyhanie? Neboli sme pre seba tí praví?
Tieto a mnohé ďalšie otázky nám blúdia hlavou najmä v čase, kedy je táto udalosť ešte čerstvá. Prvé, čo nás napadne je, aby sme partnerovi už nikdy nedali druhú šancu. Potom však prídu myšlienky, aby sme to ešte raz skúsili, odpustili mu a jednoducho sa s tým celým zmierili.rozchod.jpg
Ak váš partner súhlasí s tým, aby ste to opäť skúsili a vy ste ochotná mu odpustiť za predpokladu, že sa to nikdy nestane, je veľká šanca, že vás vzťah dáte časom do poriadku. Je veľmi dôležité, aby ste partnerovi neveru nevyčítali. Samozrejme, že sa nedá zabudnúť, ale musíte sa snažiť mu to nepripomínať a hlavne sa postaviť na nohy a začať od začiatku, krôčik po krôčiku. Neplatí, že o vzťah bude bojovať len jeden. Je tu potrebná spolupráca.
Aby ste sa vyhli výčitkám, trénujte zábudlivosť. Nad neverou neuvažujte, vytesnite ju z hlavy. Zamestnajte svoj mozog niečím iný. Stačí dokonca i šport, kde jednoducho vypnete a večer unavená klesnete do postele s pocitom, že vás žiadne zlé myšlienky nebudú otravovať.
Komunikujte spolu. O všeličom, samozrejme okrem nevery. Nastavte si nové ciele a plány do budúcna. Musíte do svojho vzťahu opäť vdýchnuť sviežosť. Akoby to bolo prvýkrát.smutek.jpg
Nečítajte partnerovi e-maily, sms-ky, ani chat. Jednoducho od toho musíte upustiť a začať mu veriť, hoci to bude ťažké.
Nájdite si spoločnú záľubu a venujte sa jej spolu. Musíte byť opäť pár, aby ste sa od seba neodcudzili.
A v neposlednom rade nemyslite na odplatu, pretože tou by sa nič nevyriešilo. Akurát by ste si vyčítali, že ste klesli ešte hlbšie a to vlastným rozhodnutím. Ak ste sa raz už pre obnovu vzťahu rozhodli a tiež ste si povedali, že sa s neverou zmierite, je na čase nechať všetko za hlavou a konať dúfajúc v dobrý koniec.