3 rady, ako nájsť kvalitnú SEO firmu

Optimalizáciu pre vyhľadávače dnes robí už naozaj mnoho ľudí a agentúr. Kde a ako však nájsť naozaj kvalitné a zodpovedné SEO firmy? Ak nemáte ani tušenia, pokúsime sa vám trošku pomôcť. Pri hľadaní agentúry či jednotlivca, sa držte nasledujúcich rád a uvidíte, že neoľutujete.Skupina mladých ľudí sedí pri stole a pracujú.jpg

  1. Dajte na názor ostatných

Prvú vec, ktorú si pri výbere firmy alebo jednotlivca všímajte, sú referencie ľudí, ktorí mali možnosť tieto služby už vyskúšať. Referencie by ste mali nájsť priamo na stránke agentúry alebo sa po nich môžete poobzerať po internete. Druhá možnosť je v niečom lepšia, pretože žiadna firma nebude na svojich stránkach uverejňovať negatívne názory zákazníkov.
Referencie si všímajte aj v prípade jednotlivcov. Na internete dnes nájdete mnohé stránky, kde ľudia ponúkajú svoje služby, a to sami za seba. Niekedy sa vám môže stať i to, že narazíte na človeka, ktorý nemá žiadnu ukážku práce, no v skutočnosti môže byť veľmi šikovný. V takom prípade si môžete od neho vyžiadať nejakú ukážku práce na vaše zadanie. Takýto postup môže byť niekedy naozaj výhodný, a to pre obe strany.

  1. Ukážka na začiatok

Je úplne normálne, že si od firmy vyžiadate nejakú malú ukážku na začiatok. V prípade SEO nejde „ukázať“ všetko, avšak napríklad taký článok sa na ukážku vypracovať dá. Aj keď bude mať daná firma na stránke odkazy na weby, pre ktoré už pracovala, niekedy nejde tieto veci dobre porovnať. SEO je veľmi špecifická vec a potrebuje veľmi individuálny prístup. Preto na niečom podobnom naozaj trvajte. Buďte však fér. Ak sa vám práca bude páčiť, určite za ňu zaplaťte.
Dve ženy a muž sedia v kruhu a pozerajú do notebooku.jpg

  1. Nekupujte mačku vo vreci

Toto pravidlo platí pri akomkoľvek nákupe tovaru či služieb. Nezaplaťte za mačku vo vreci. Služby si najprv objednajte na kratšiu dobu. Ak s nimi budete spokojní, v spolupráci pokračujte. Inými slovami, neplaťte za SEO na tri roky dopredu. Vyskúšajte napríklad tri mesiace a uvidíte.